Informacje na temat olejku rycynowego. Zastosowanie oleju rycynowego w medycynie i kosmetyce, olejek rycynowy na włosy i rzęsy...

olejek pano

OLEJEK RYCYNOWY na rzęsy

Rycyna – dobra na wszystko

Rycyna to substancja białkowa o silnych właściwościach toksycznych. Jej największa ilość znajduje się w nasionach rącznika pospolitego – trującej rośliny występującej w Afryce i Sardynii. W czystej nieprzetworzonej postaci, bywa bardzo szkodliwa dla człowieka. Dopiero gdy zostanie ona przekształcona w olejek rycynowy przestaje stanowić dla człowieka zagrożenie i zaczyna działać na jego korzyść. Dość powszechne jego zastosowanie to branża medyczna (właściwości przeczyszczające, leczenie chorób skórnych, pomoc w zwalczaniu chorób pochwy i szajki macicy a także jęczmienia) oraz przemysł kosmetyczny.

Olejek rycynowy w kosmetyce współczesnej

Olejek rycynowy to ważny składnik niektórych artykułów kosmetycznych takich jak: szminki, kremy czy mydła. Bywa on jednak również wykorzystywany jako jeden ze składników domowych specyfików pielęgnacyjnych. Jako taki znajduje swoje zastosowanie między innymi w pielęgnacji: włosów, dłoni, paznokci. Często olejek rycynowy polecany jest również do pielęgnowania rzęs.

Olejek rycynowy na rzęsy

Olejek rycynowy jawi się jako specyfik o silnych właściwościach scalających i regenerujących włoski naszych rzęs. Jest to możliwe dzięki zawartości ważnego składnika jakim jest kwas tłuszczowy. To właśnie on wpływa na odbudowę struktury włosków rzęs.

Jak używać olejku rycynowego w pielęgnacji rzęs?

Aplikowanie olejku rycynowego jest szalenie proste. Wystarczy w tym celu na oczyszczone: szczoteczkę lub grzebyk do rzęs, patyczek higieniczny lub wacik, nanieść jedną czy dwie krople preparatu. Następnie postępujemy dokładnie tak samo, jakbyśmy nakładali na rzęsy maskarę przy codziennym makijażu. Aby rzeczywiście olejek rycynowy zadziałał na rzęsy musimy zrezygnować na ten czas z tradycyjnego makijażu. Możemy również wypełnić pojemniczek po tuszu olejkiem a następnie raz lub dwa razy w tygodniu malować nasze rzęsy tylko nim.

Zabiegi pielęgnacyjne naszych rzęs przy pomocy olejku rycynowego, mają decydujący wpływ na ich wygląd. Rzęsy stają się pod ich wpływem bardziej grube i nieco ciemniejsze.

Inne zastosowania

Ten sam olejek rycynowy może być stosowany jako preparat pielęgnacyjny na: naszą skórę (likwiduje zmarszczki, działa nawilżająco) stopy i dłonie (poprawia ich wygląd, nawilża) oraz włosy (łatwiej się jej rozczesuje i układa; stają się mocniejsze i zdrowsze; włosy stają się nieco bardziej przyciemnione). Dzięki jego regularnemu stosowaniu, zmienia się ich: stan i wygląd.